CTS-Frequency Controls 536L25005GT5
Part No.:
536L25005GT5
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.536L25005GT5.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ HCMOS
Comments
536L25005GT5 Specifications
Frequency:
25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)