CTS-Frequency Controls 536L38401IT5
Part No.:
536L38401IT5
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.536L38401IT5.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ HCMOS
Comments
536L38401IT5 Specifications
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)