Skyworks Solutions Inc. 540ACA902M313ACG
Part No.:
540ACA902M313ACG
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.540ACA902M313ACG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Comments
540ACA902M313ACG Specifications
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Frequency:
902.313 MHz
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
145mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)