Skyworks Solutions Inc. 540BCA391M770CCGR
Part No.:
540BCA391M770CCGR
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.540BCA391M770CCGR.pdf
Comments
540BCA391M770CCGR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
391.77 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)