Skyworks Solutions Inc. 540BCA960M000ACG
Part No.:
540BCA960M000ACG
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.540BCA960M000ACG.pdf
Comments
540BCA960M000ACG Specifications
Packaging:
Strip
Frequency:
960 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)