Skyworks Solutions Inc. 545ACA1150M00ACGR
Part No.:
545ACA1150M00ACGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.545ACA1150M00ACGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Comments
545ACA1150M00ACGR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Ultra™ Si545
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
1.15 GHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
153mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)