Skyworks Solutions Inc. 545DAA491M520BBG
Part No.:
545DAA491M520BBG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.545DAA491M520BBG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR
Comments
545DAA491M520BBG Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Ultra™ Si545
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
491.52 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CML
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
121mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)