Skyworks Solutions Inc. 550AE128M000DG
Part No.:
550AE128M000DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.550AE128M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
Comments
550AE128M000DG Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si550
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
128 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
130mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)