Skyworks Solutions Inc. 550CG144M300DGR
Part No.:
550CG144M300DGR
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.550CG144M300DGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 144.3000MHZ CMOS
Comments
550CG144M300DGR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
144.3 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±375ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)