Skyworks Solutions Inc. 550CG150M050DGR
Part No.:
550CG150M050DGR
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.550CG150M050DGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 150.0500MHZ CMOS
Comments
550CG150M050DGR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
150.05 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±375ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)