Skyworks Solutions Inc. 550FJ148M500DG
Part No.:
550FJ148M500DG
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.550FJ148M500DG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR
Comments
550FJ148M500DG Specifications
Packaging:
Strip
Frequency:
148.5 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±104ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)