Skyworks Solutions Inc. 550HC161M133DG
Part No.:
550HC161M133DG
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.550HC161M133DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 161.1330MHZ CML
Comments
550HC161M133DG Specifications
Packaging:
Strip
Frequency:
161.133 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±125ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
117mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)