Skyworks Solutions Inc. 550HK1410M00DGR
Part No.:
550HK1410M00DGR
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.550HK1410M00DGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 1.4100GHZ CML SMD
Comments
550HK1410M00DGR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
1.41 GHz
Output:
CML
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
±220ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
117mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)