Skyworks Solutions Inc. 550RC156M250DG
Part No.:
550RC156M250DG
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.550RC156M250DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
Comments
550RC156M250DG Specifications
Packaging:
Strip
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±125ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
130mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)