Skyworks Solutions Inc. 560AAA1968M00BBGR
Part No.:
560AAA1968M00BBGR
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.560AAA1968M00BBGR.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR
Comments
560AAA1968M00BBGR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
1.968 GHz
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
160mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)