Skyworks Solutions Inc. 560AAA2255M00BBG
Part No.:
560AAA2255M00BBG
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.560AAA2255M00BBG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Comments
560AAA2255M00BBG Specifications
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
2.255 GHz
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
160mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)