Skyworks Solutions Inc. 565AAA700M000ABGR
Part No.:
565AAA700M000ABGR
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.565AAA700M000ABGR.pdf
Description:
SINGLE ULTRA LOW JITTER VCXO
Comments
565AAA700M000ABGR Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
700 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
170mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)