Skyworks Solutions Inc. 565ACA625M000ACG
Part No.:
565ACA625M000ACG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.565ACA625M000ACG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Comments
565ACA625M000ACG Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Ultra™ Si565
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
625 MHz
Function:
Amplitude Control
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±70ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
170mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)