CTS-Frequency Controls 581L128X2ITT
Part No.:
581L128X2ITT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.581L128X2ITT.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ HCMOS
Comments
581L128X2ITT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
581
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)