Vishay Sprague 591D106X0020B2T035
Part No.:
591D106X0020B2T035
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V 1611
Comments
591D106X0020B2T035 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)