Vishay Sprague 592D106X9020D2T15H
Part No.:
592D106X9020D2T15H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V 2917
Comments
592D106X9020D2T15H Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)