Vishay Sprague 592D107X9010D2T15H
Part No.:
592D107X9010D2T15H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Comments
592D107X9010D2T15H Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)