Vishay Sprague 592D127X96R3C2T20H
Part No.:
592D127X96R3C2T20H
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 120UF 10% 6.3V 2812
Comments
592D127X96R3C2T20H Specifications
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)