Vishay Sprague 592D225X9035C2T15H
Part No.:
592D225X9035C2T15H
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 2812
Comments
592D225X9035C2T15H Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)