Vishay Sprague 592D335X0025C2T15H
Part No.:
592D335X0025C2T15H
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 25V 2812
Comments
592D335X0025C2T15H Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)