Vishay Sprague 592D336X9010C2T15H
Part No.:
592D336X9010C2T15H
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 2812
Comments
592D336X9010C2T15H Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)