Vishay Sprague 592D685X9020C2T15H
Part No.:
592D685X9020C2T15H
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2812
Comments
592D685X9020C2T15H Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)