Vishay Sprague 592D686X06R3B2T13H
Part No.:
592D686X06R3B2T13H
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 1611
Comments
592D686X06R3B2T13H Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)