Vishay Sprague 593D156X9035E2TE3
Part No.:
593D156X9035E2TE3
Description:
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Comments
593D156X9035E2TE3 Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.170" (4.32mm)