Vishay Sprague 595D127X06R3C2T
Part No.:
595D127X06R3C2T
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 120UF 20% 6.3V 2812
Comments
595D127X06R3C2T Specifications
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
190mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)