Vishay Sprague 595D157X9004C2T
Part No.:
595D157X9004C2T
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 10% 4V 2812
Comments
595D157X9004C2T Specifications
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
180mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)