Skyworks Solutions Inc. 599BEA000110DG
Part No.:
599BEA000110DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.599BEA000110DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
Comments
599BEA000110DG Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si599
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
74.25 MHz
Function:
Enable/Disable (Reprogrammable)
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±65ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
110mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)