Vishay Sprague 695D336X0015F2W
Part No.:
695D336X0015F2W
Package:
2414 (6034 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 20% 15V 2414
Comments
695D336X0015F2W Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)