Vishay Sprague 695D475X0025E2T
Part No.:
695D475X0025E2T
Package:
2410 (6024 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 2410
Comments
695D475X0025E2T Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.75Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.095" W (6.00mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)