Vishay Sprague 695D686X0006F2W
Part No.:
695D686X0006F2W
Package:
2414 (6034 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 20% 6V 2414
Comments
695D686X0006F2W Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)