E-T-A 8340-F120-P1F2-ANH0-16A
Part No.:
8340-F120-P1F2-ANH0-16A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.8340-F120-P1F2-ANH0-16A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 16A
Comments
8340-F120-P1F2-ANH0-16A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
80 V