E-T-A 8340-G110-R1H1-A7H0-10A
Part No.:
8340-G110-R1H1-A7H0-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
Comments
8340-G110-R1H1-A7H0-10A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
80 V