E-T-A 8345-B01A-V3M1-DB1B1B-60A
Part No.:
8345-B01A-V3M1-DB1B1B-60A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.8345-B01A-V3M1-DB1B1B-60A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 60A
Comments
8345-B01A-V3M1-DB1B1B-60A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8345
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V