E-T-A 8350-AC2B-AABD-K0AB0M-20A
Part No.:
8350-AC2B-AABD-K0AB0M-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.8350-AC2B-AABD-K0AB0M-20A.pdf
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
Comments
8350-AC2B-AABD-K0AB0M-20A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8350
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
80 V