Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC01000002009JA100
Part No.:
AC01000002009JA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AC01000002009JA100.pdf
Description:
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:940
Comments
AC01000002009JA100 Specifications
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)