Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC01000007500JA100
Part No.:
AC01000007500JA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AC01000007500JA100.pdf
Description:
RES 750 OHM 1W 5% AXIAL
Comments
AC01000007500JA100 Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
100/ +180ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)