Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC03000003909JACCS
Part No.:
AC03000003909JACCS
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AC03000003909JACCS.pdf
Description:
RES 39 OHM 3W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:493
Comments
AC03000003909JACCS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
AC03
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.512" L (5.50mm x 13.00mm)