Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC03000009109JACCS
Part No.:
AC03000009109JACCS
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AC03000009109JACCS.pdf
Description:
RES 91 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:470
Comments
AC03000009109JACCS Specifications
Series:
AC03
Resistance:
91 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Features:
Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.512" L (6.00mm x 13.00mm)