Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC03AT0004701JAC00
Part No.:
AC03AT0004701JAC00
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AC03AT0004701JAC00.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 5% 3W AXIAL
Comments
AC03AT0004701JAC00 Specifications
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
100/ +180ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)