Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC03AT0005107JAC00
Part No.:
AC03AT0005107JAC00
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AC03AT0005107JAC00.pdf
Description:
RES 0.51 OHM 5% 3W AXIAL
Comments
AC03AT0005107JAC00 Specifications
Resistance:
510 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)