Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC05000004309JAC00
Part No.:
AC05000004309JAC00
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AC05000004309JAC00.pdf
Description:
RES 43 OHM 5W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:478
Comments
AC05000004309JAC00 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
AC
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
43 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm)