Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC050000B3309J6FCS
Part No.:
AC050000B3309J6FCS
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AC050000B3309J6FCS.pdf
Description:
AC05-CS 33R 5% 6F G93 CD1404
Shipping
Inventory:250
Comments
AC050000B3309J6FCS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
AC05
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Composition:
Wirewound
Features:
Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.394" Dia x 0.669" L (10.00mm x 17.00mm)