Stackpole Electronics Inc ASRM12JA330R
Part No.:
ASRM12JA330R
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASRM12JA330R.pdf
Description:
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:595
Comments
ASRM12JA330R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
ASRM
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)