Stackpole Electronics Inc ASRM12JA33K0
Part No.:
ASRM12JA33K0
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASRM12JA33K0.pdf
Description:
RES, SURGE, 1/2W, 33 KOHM, 5%
Shipping
Inventory:870
Comments
ASRM12JA33K0 Specifications
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)