Stackpole Electronics Inc ASRM1JA12K0
Part No.:
ASRM1JA12K0
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASRM1JA12K0.pdf
Description:
RES 12K OHM 5% 1W AXIAL
Comments
ASRM1JA12K0 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)